راهکارهایی برای گشاد کردن کفش های تنگ

سبک زندگی
بدون دیدگاه

احتمالا برای شما هم پیش آمده است که با دیدن یک کفش در مغازه چنان مجذوب آن شده اید که با وجود اینکه برای شما تنگ است، آن را خریده و وقتی به خانه می آیید وقتی می پوشید پاهایتان را اذیت می کند حالا دیگر کار از کار گذشته! شاید هم یک جفت کفش هدیه گرفته اید ولی برایتان تنگ است. در هر صورت نگران نباشید، خوشبختانه، راهکارهای زیرکانه ‌ای وجود دارد که به گشاد کردن کفش تنگ دوست داشتنی شما کمک می ‌کند. در ادامه با ما باشید.

کفش را روزی چند ساعت در خانه بپوشید تا گشاد شود

کفش را روزی چند ساعت در خانه بپوشید تا گشاد شود

کفش را چند ساعت در روز بپوشید و در خانه قدم بزنید تا کفش کمی گشاد شود

گشاد کردن کفش با جوراب و سشوار

اگر راهکار بالا جواب نداد و باز اذیت می شدید جوراب ضخیمی بپوشید و بعد کفش ها را به پا کنید و به وسیله سشوار روی کفش ها بگیرید تا نرم شوند و راحتتر گشاد شوند.

گشاد کردن کفش با جوراب و روزنامه خیس

به وسیله جوراب خیس یا روزنامه خیس کفش ها را به این صورت گشاد کنید، روزنامه و یا جوراب را خیس کنید و جوراب ها را گلوله کنید و روزنامه را مچاله کنید و به آرامی فضای داخل کفش را

پر کنید به صورتی که ظاهر کفش تغییری نکند و روزنامه ها داخل کفش را کثیف نکنند. اجازه دهید تا جوراب و یا روزنامه داخل کفش خشک شوند و بعد به آرامی آن ها را دربیاورید.

بیشتر بخوانید:  چگونه بوی بد سرویس بهداشتی را از بین ببریم؟

کفش هایتان را با جوراب و روزنامه خیس گشاد کنید

گشاد کردن کفش تنگ با استفاده از سیب زمینی

یک سیب زمینی را پوست بگیرید و درون کفش خود فشار دهید. اندازه سیب زمینی باید به حد کافی بزرگ باشد تا باعث شود کفش ‌تان ورم کند. سپس اجازه بدهید کفش تان به مدت یک شب در این حالت بماند. مزیت این روش این است که سیب زمینی بوی بد کفش را به خود جذب می کند. می توانید باقیمانده سیب زمینی را به راحتی و با استفاده از یک تکه پارچه مرطوب پاک کنید.

با قالب کفش کفش هایتان را گشاد کنید

با این روش طول و عرض کفش شما را کمی تغییر می کند، الب ها را می توان از طول و عرض با پیچ هایی تنظیم کرد.

گشاد کردن کفش با قالب چند روز زمان می برد. در این مدت کفش ها را امتحان کنید از میزان گشادی آن مطمئن شوید.

برخی مغازه ها اسپری یا روغن مخصوصی دارند که فرآیند گشاد شدن کفش را سرعت داده و یکنواخت می سازند. به جای آن ها می توانید از اسپری الکل و آب یا روغن های مخصوص کفش چرم کمک بگیرید.

گشاد کردن کفش با دانه های جو

بوت های چرمی خود را از دانه های جو پر کنید. روی آن آب بریزید و بگذارید شب بماند. دانه ها جو آب را جذب خود کرده و حجیم تر خواهند شد. بگذارید پوتین های چرمتان خشک شوند. حالا بوت خود را دوباره امتحان کنید.

مقالات مشابه

, , ,
نوشتهٔ پیشین
کرم بروله کدو حلوایی
نوشتهٔ بعدی
کاربردهای متفاوت سس مایونز در خانه داری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.