زردچوبه پوست را از اشعه UVB و پیری محافظت می‌کند!

تغذیه سالم
بدون دیدگاه

زردچوبه، در حال گسترش تأثیر شفابخش خود در سراسر جهان است و با فراوانی مزایای سلامتی خود تأثیر خود را بر روی افراد می‌گذارد. (این ماده عامل فوق العاده ای در تقویت مغز، همچنین عامل ضد افسردگی بهبود دهنده خلق و خو است). زردچوبه که به طور گسترده در طب آیورودا، یونانی و طب چینی استفاده می‌شود، اختلالات و شرایط کبدی ناشی از التهاب در بدن را درمان می‌کند. در استفاده‌های موضعی
زردچوبه عملکرد عالی دارد، و این امری اثبات شده است که عفونت‌های پوستی و سوختگی را به طور مؤثر درمان می‌کند.

زردچوبه و تاثیر شگفت انگیز آن بر سرطان

زردچوبه با رنگ زرد_نارنجی روشن، ظاهر بسیار خوبی دارد؛ مولکول اصلی آن، کورکومین، این ماده را به ادویه فوق العاده ای در پاکسازی طبیعی خون، آنتی اکسیدان، کشنده سلول‌های سرطانی تبدیل می‌کند.

به راستی، این رنگ زرد_ نارنجی روشن باید جایگزین رنگ‌های صورتی مرتبط با تمام موارد تبلیغاتی هشداردهنده سرطان سینه شود. تحقیقی در چین نشان می‌دهد که کورکومین توانایی کشتن سلول‌های سرطان سینه منفی سه گانه را با القای مرگ برنامه ریزی شده سلولی دارد (آپوپتوز). درمان مبتنی بر کورکومین می‌تواند و باید فوراً جایگزین درمان‌های رادیواکتیو گران قیمت شود.
در هر صورت، زردچوبه می‌تواند برای محافظت از سلول‌های پوست از آسیب اثرات مضر درمان‌های رادیو اکتیو استفاده شود، درمان‌هایی که عملاً افراد مبتلا به سرطان مجبور به انجام آن‌ها می‌شوند.
مطالعه نشان می‌دهند که چگونه زردچوبه پوست را از آسیب‌های تشعشعات UVB محافظت می‌کند.
تحقیقی از دانشگاه ائیمه در ژاپن نشان می‌دهد که عصاره زردچوبه از سلامت پوست در برابر آسیب تابش اشعه ماوراء بنفش B محافظت می‌کند.

بیشتر بخوانید:  ۳ ماده غذایی برای کاهش استرس

خواص زردچوبه

محققان اثرات تابش درازمدت و در مقادیر کم UVB را بر موش‌های بدون مو دارای ملانین آزمایش کردند
آنها تغییراتی مانند ضخامت پوست، الاستیسیته، رنگدانه و چین و چروک را زیر نظر گرفتند. 
مطالعه نشان می‌دهد که چگونه ساختارهای کیسه مانند زردچوبه، پوست آسیب دیده با UV را بازسازی می‌کند. خواص ضد پیری، مرطوب کننده، آنتی اکسیدان، سفت کننده و ضد میکروبی زردچوبه در مطالعه‌ای در هند تحت بررسی قرار قرار گرفت. کرم‌های مختلف حاوی Curcuma longa (زردچوبه) برای مطالعه اثرات آن‌ها بر بهبودی پوست آسیب دیده از اشعه ماوراء بنفش فرمول بندی شده بودند. آنچه که از این تحقیق به دست آمد این بود که عصاره Curcuma longa الکلی مؤثرترین عامل در کرم‌های انتقال دهنده بود و در مقایسه با کرم‌های معمولی حاوی عصاره این ماده، باعث افزایش هیدراتاسیون پوست می‌شود. تولید سبوم (چربی پوست) نیز افزایش یافته بود. سبوم، ترشحی از غدد سباسه (غدد چربی)، به عنوان یک روان کننده سلولی عمل می‌کند. با پاک سازی این غدد، زردچوبه تولید چربی پوست را تحریک می‌کند، که می‌تواند پوست را جوان و بی نظیر نگه دارد.
در نتیجه، کرم‌های حاوی عصاره گیاهی بسیار مؤثر بودند و با عصاره زردچوبه، می‌توانند به عنوان محصولات مراقبت از پوست محافظ قوی در آینده استفاده شوند.

مطالعه میشیگان نشان می‌دهد که چگونه کورکومین در سطح سلولی مؤثر واقع می‌شود
در رابطه با مطالعات ژاپن و هند، تحقیقی آمریکایی از دانشگاه میشیگان نشان می‌دهد که چگونه کورکومین باعث تنظیم سلول‌ها می‌شود. کورکومین با قرار دادن خود در داخل غشای سلولی، تأثیر خود را بر سلول‌ها می‌گذارد و با عفونت‌ها و سرطان‌های عمیق در غشاء مبارزه می‌کند. این مطالعه، توسط آیالوسامی رامامورتی هدایت شده است، که طی آن از طیف سنجی رزونانس مغناطیسی هسته (NMR) حالت جامد برای آزمایش اتم‌ها، غشاها، پروتئین‌ها و ترکیبات استفاده شده است. این امر به عنوان پیش فرض در نظر گرفته شده است که کورکومین از طریق تعامل با پروتئین‌ها در غشای سلولی عمل می‌کند، اما مطالعه جدید میشیگان نشان می‌دهد که غشای سلولی در حضور کورکومین تحت تأثیر تغییرات منحصر به فرد قرار می‌گیرد.
کورکومین نه تنها به دلیل محافظت از پوست در برابر آسیب‌های تابشی بلکه همچنین به دلیل بازسازی پوست، در کرم‌های مراقبت از پوست آینده استفاده می‌شود. کورکومین با استفاده از توانایی نفوذ سلولی، برای جلوگیری از سرطان‌ها و محافظت از پوست از آسیب‌های ناشی از محیط‌های همراه اشعه، می‌تواند بدن را در حیاتی‌ترین سطح پاکسازی کند.

مقالات مشابه

, , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
بهداشت جنسی برای زنان!
نوشتهٔ بعدی
مردم دنیا برای زیبا ماندن چه می کنند ؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.