دستور پخت لازانیا لقمه ای

دستور پخت لازانیا لقمه ای

لازانیا لقمه ای به شکل گل یک غذای ساده اما بسیار عالی و مجلسیه، حدودا مثل لازانیا های معمولی پخته می شود ، ولی به دلیل لقمه ای بودن آن، خوردنش راحت تره .

مواد لازم جهت تهیه لازانیا لقمه ای:

لازانیا
سس گوشتی
پنیر پیتزا
سس بشامل (سس سفید)
نمک، فلفل، آویشن

طرز پخت لازانیا لقمه ای:

برای پخت لازانیا لقمه ای ابتدا باید مواد گوشتی (یا غیرگوشتی) مون رو مثل مایه ماکارونی درست کنیم.

بنده پیاز رو داخل گوشت رنده می کنم و به‌هم می زنم و درش رو می ذارم و زمانی که آب انداخت درش رو بر میدارم.مقدار بسیار کمی روغن، کمی نمک، فلفل، رب گوجه و ادویه داخل بسته لازانیامی ریزم . قارچ، فلفل دلمه هم می تونین بریزین. دقت کنین که نباید روغن داشته باشه و چرب بشه. اگه اینجور بود، کجش کنین تا روغن اضافیش بره.

وقتی آماده شد می ذاریمش کنار . توی یه دیگ بزرگ و جادار آب و روغن و نمک با کمی زرچوبه میریزم و میذارم روی گاز تا جوش بیاد. بعد ورقه های خشک لازانیا رو توش میندازم و میذارم تا بازم به جوش بیاد. این زمان روی بسته بندیش نوشته شده. باید کاملا نرم و پخته بشه ولی پاره نشه. بعد آبکش می کنم و میذارم آبش بره.

حالا بریم سس سفید رو درس کنیم:

مقداری کره (۵۰ گرم) رو توی یه دیگه کوچک می ریزیم و وقتی آب شد ۲ قاشق پر آرد سفید توش می ریزیم و تفتش میدیم. حالا یه لیوان شیر گرم رو آروم آروم توش می ریزیم و روی حرارت ملایم مرتب هم می زنیم. نمک و فلفل هم می زنیم . این سس باید به غلظت ماست شل باشه. اما من کره نمی ریزم، چون با توجه به پنیر پیتزا دیگه خیلی چرب میشه و دوست نداریم. من آرد و شیر رو خوب مخلوط کردم تا حل بشه و گلوله نداشته باشه. بعد نمک و فلفل می زنم و میذارم روی گاز و هم می زنم مرتب تا پخته بشه. تو این مرحله یه تیکه پنیر گودا هم اگه داشته باشم توش میندازم.

خب همه مواد رو همراه با سس کچاپ و پنیر پیتزا رو کنار دستمون میذاریم. فر رو روی ۲۰۰ درجه روشن می کنیم. ظرف سرو رو کمی چرب می کنیم و دو سوم سس سفید رو توش می ریزیم. ورقه های لازانیا اگه خیلی آبشون بره و خشک بشن چسبناک میشن و کار باهاشون سخته پس اگه زمان زیادی ولشون کردین به امون خدا و اینجوری شد کافیه یه بار آب بریزین روشون و بذارین آبشون بره..نباید خیلی خشک و نه خیلی خیس باشه. خیس بودنش هم دردسری برای پیچیدنش میشه.

.

خب روی تخته کار یه ورق لازانیا رو میذاریم. یکم سس کچاپ !روش می ریزیم و یه قاشق از مایه گوشتی رو روش می ریزیم.! کمی هم پنیر، مثل شکل دیگه!

حالا از سمت خودمون شروع می کنیم به رول کردن و دقت! می کنیم که خوب محکم بپیچیم که مواد داخلش شل و ول نشه و بیرون نریزه.! وقتی رولمون آماده شد با چاقو دو نیم می کنیم.
حالا رولها رو چبیده به هم و از کنار ظرف می چینیم!. چون لازانیای من اطرافش پلیسه ایه، از سطح صافش چیدم (یعنی از محل برش)

همه رول ها رو به همین شکل آماده می کنیم! و توی ظرف می چینیم. این کار کمی زمان بره .
وقتی همه رولها رو چفت هم چیدیم (این چفت بودن خیلی! مهمه ها) بقیه سس رو اطرافشون می ریزیم و بسته به سلیقه مون! مقداری پنیر پیتزا هم روشون میریزیم و می ذاریم توی فر.
نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه (کم و زیادش رو چک کنین !خودتون) توی فر می مونه. بعد حرارت بالا رو هم میشه! روشن کرد تا روش طلایی بشه.

وقتی از فر خارج کردین بذارین از حرارت بیفته بعد! ببرین سر سفره. به راحتی هم سرو میشه و رولهاش جدا میشه…

دستور پخت لازانیا لقمه ای دستور پخت لازانیا لقمه ای دستور پخت لازانیا لقمه ای دستور پخت لازانیا لقمه ای دستور پخت لازانیا لقمه ای دستور پخت لازانیا لقمه ای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست