راه های تازه نگه داشتن سبزی خوردن

سبک زندگی
بدون دیدگاه

راه های تازه نگه داشتن سبزی خوردن

راه های تازه نگه داشتن سبزی خوردن

چند روز پس از خرید، سبزی ها پلاسیده می‌شود. اما آیا می توان سبزی را بیشتر از یک هفته نگه داشت؟ در این مطلب نگاهی می اندازیم به روش نگه‌ داشتن سبزی‌ خوردن.

روش تازه نگهداشتن سبزی بیش از یک هفته

استفاده از دستمال های آشپزخانه و کیسه پلاستیک برای تازه نگهداشتن سبزی

این روش شاید یکی از رایج ترین روش های نگهداری کاهو است که شامل شستن و خشک‌ کردن برگ‌ها، سپس قرار دادن آن‌ ها روی کاغذ و بعد پیچیدن آنها در کاغذ با کمترین هوا و سپس قرار دادن آن در کشوی یخچال است. در این روش، کاغذ رطوبت اضافی سبزی ها را جذب می‌کند و مانع لزج شدن آن ها می‌شود. کیسه فریزر نیز مانع گردش پیدا کردن هوای اضافه می‌شود در نتیجه روند پلاسیدگی را کند می‌کند و تا ۵ روز سبزی سالم می‌ماند پس از ۷ روز، برخی از برگ ها پلاسیده می‌شود اما قابل خوردن است.

جعبه و دستمال کاغذی برای تازه نگهداشتن سبزی

در این روش، یک ظرف پلاستیکی با کاغذ پوشیده می‌شود. سبزیها را در آن‌ قرار می دهند و سپس با لایه ای از کاغذ پوشیده می شود. ظرف را نیز می بندیم جعبه از آسیب رسیدن به سبزی ها پیشگیری می کند. در این روش تا ۵ روز سبزی ها سالم و تازه می ماند، پس از ۷ روز برخی برگ ها پلاسیده می شود اما قابل خوردن خواهد بود و پس از ۱۰ روز غیر قابل‌ خوردن.

یک کیسه پلاستیکی و هوا برای تازه نگهداشتن سبزی

در این روش سبزیها، در یک کیسه قرار می گیرد کمی! در آن هوا دمیده می‌شود، سپس کیسه از بالا پیچیده و با! یک باند لاستیکی بسته می‌شود. هوای کافی باعث تازه! ماندن سبزی می شود. در این روش نیز سبزی ها تا ۷ روز خوب و سالم می ماند.! پس‌ از این سه روش کدام را باید انتخاب کرد؟ برای ترد ماندن و ماندگاری! طولانی‌ مدت روش ۲ مناسب تر است! و در صورتی‌ که قصد ندارید سبزی ها را برای بیش از یک هفته نگه‌! دارید می توانید از دو روش دیگر استفاده کنید.

در پایان هم تجربه شخصی خودم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهم :

سبزی ها را داخل سطل یا ظرف دیگر یکبار مصرف بگذارید،! به گونه ای که فشرده نباشند و روی آن را با پلاستیک و کش بپوشانید.

مقالات مشابه

, , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تاثیر ادویه ها در طعم غذا
نوشتهٔ بعدی
آموزش درست کردن زیتون پرورده شمالی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست