رفع بوی بد غذای سوخته

سبک زندگی

رفع بوی بد غذای سوخته

برای همه ما پیش آمده است غذایی را بر روی گاز گذاشته ایم و آن را سوزانده ایم. در این مطلب از برکه فود قصد داریم برای شما عزیزان راهکارهایی جهت رفع بوی غذای سوخته ورفع سوختگی برنج و خورشت را به اشتراک گذاریم. تا انتهای مطلب همراه ما باشید

رفع بوی غذای سوخته

انتشار بوی غذای سوخته در منزل بخصوص میهمان نیز داشته باشید خیلی زننده و ناگوار است برای برطرف کردن بویسوختگی غذا و یا سرخ کردنی ها از هوای اتاقها کافی است چند قطعه پوست لیموترش بسوزانید تا اتاقها خوشبوشوند برای این منطور لازم نیست همیشه لازم است همیشه مقداری پوست لیمو ترش تازه یا خشک شده داشته باشید.

 رفع بوی سوختگی برنج

اگر برنج شما سوخت نگران نباشید ، چون با چند تکنیک ساده می توانید بوی بد این سوختگی را رفع کنید.در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

قرار دادن تکه های پیاز

یکی از راه ها برای رفع بوی سوختگی برنج، این است که تکه هایی از پیاز را داخل برنج قرار دهیدتا بوی آن را از بین ببرد. برای اینکار پیازی را به صوت لایه ای برش دهید و در لا به لای برنج پخته شده خود قرار دهید. پس از دچند دقیقه پیاز، بوی سوختگی برنج را به خود می گیرد و دیگر برنج بوی نامطبوعی نخواهد داشت.

استفاده از نان بر روی برنج

گاهی هم استفاده از نان می تواند بوی سوختگی برنج را بگیرد. برای اینکار می توانیدبر روی برنج خود تکه نانی بگذارید و آن را تا زمان کشیدن برنج در ظروف سرو، بر ندارید.این تکه نان بوی سوختگی برنج را به خود می گیرد. به این مسئله دقت کنید که لازم

نیست نان را داخل برنج یا لابلای برنج‌ها قرار دهید فقط تکه نان را روی سطح برنج قرار داده و دم کنی را بگذارید.اگر هنگام آشپزی گوشت غذا سوخت ، ابتدا حوله تمیزی را در آب گرم خیس کنیدو آب آن را بگیرید ، سپس گوشت را در آن بپیچید و بگذارید مدت پنج دقیقه در آن حالت بماند . سپس پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشید.

راهکارهایی برای رفع بوی غذای سوخته

استفاده از آبلیمو

یکی دیگر از روش های رفع بوی سوختگی برنج، استفاده از آبلیمو می باشد. برای اینکارمی توانید تکه ای پنبه را به آبلیمو آغشته کنید و آن را درون دستمال کاغذی بپیچانید.سپس آن را در قابلمه برنج بگذارید. پس از چند دقیقه آن را از قابلمه خارج کنید. بوی نامطبوع سوختگی برنج برطرف خواهد شد.

استفاده از حبه قند

برای رفع بوی بد سوختگی برنج با استفاده از حبه قند ،کافی است چند حبه قند را در لا به لای برنج خود قرار دهید، پس از دقایقی بوی سوختگی از برنج برطرف خواهد شد

با این روش ها می توان بوی بد سوختگی برنج را از بین ببرید. البته برای کامل شدن کار، می‌توانیدکمی زعفران را موقع کشیدن برنج به آن اضافه کنید. قطعا بوی خوش زعفران اثری از بوی سوختگیبرنج باقی نخواهد گذاشت و با این کار یک برنج خوش‌بو و خوش‌طعم را سرو خواهید کرد که همه از خوردن آن لذت می‌برند.

گوشت سوخته
گاهی ممکن است خانم های خانه دار با گوشت سوخته مواجه شوند، باید گفت اگر هنگامآشپزی گوشت غذا سوخت ، ابتدا حوله تمیزی را در آب گرم خیس کنیدو آب آن را بگیرید ،سپس گوشت را در آن بپیچید و بگذارید مدت پنج دقیقه در آن حالت بماند . سپس پوسته سوخته شده را با چاقو بتراشید.

اگر خورش سوخت

اشتباهی که بیشتر خانم‌ها می‌کنند این است که وقتی خورش ته می‌گیرد بلافاصله در آن آبمی‌ریزند. با این کار طعم سوختگی در خورش می‌ماند و دیگر نمی‌توانید کاری با آن بکنید.به جای این کار به محض اینکه خورشت ته گرفت زیر آن را خاموش کنید، خورشت را طوریبه ظرف دیگر انتقال دهید که بخش سوخته منتقل نشود. سپس کمی روغن، آب، نمک و ادویه به خورش اضافه کنید و بگذارید ادامه پخت به اضافه نیم ساعت را طی کند.

روش دیگری هم برای خورشت ته گرفته وجود دارد و اینکه ابتدا به آرامی خورشت را درظرف دیگه ای میریزیم و آب به همراه کمی آبلیمو به آن اضافه میکنیم.یک عدد سیب زمینی را قطعه قطعه کرده ودرون ظرف میگذاریم و هنگام سرو کردن سیب زمینی را از ظرف خارج میکنیم.

مقالات مشابه

نوشتهٔ پیشین
طرز تهیه دسر زبرا
نوشتهٔ بعدی
چگونه پنیر را نگه داریم که سالم بماند

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست