شکر کاستر چیست چه خواصی دارد

تغذیه سالم

 

شکر کاستر چیست چه خواصی دارد

کاستر (Caster Sugar) نوعی شکر با دانه های ریز است که خاصیت حل شدن سریع دارد. و اغلب در نانوایی و شیرینی پزی ها استفاده می شود ولی شما می توانید در آشپزخانه نیز از آن استفاده کنید. بسته های این شکر با عنوان ” شکر فوق العاده ریز” برچسب گذاری شده .

جایگزین این نوع می تواند قند معمولی آسیاب شده باشد. بافت ریز این نوع شکر بین بافت شکر معمولی و شکر شیرینی پزی قرار دارد. چون  آسیاب شده است ، راحت حل می شود. همچنین در نوشیدنی های مختلف استفاده می شود ، به طوری که هیچ لایه ای از بلورهای حل نشده در انتهای ظرف وجود ندارد.

تفاوت شکر کاستر با پودر قند چیست؟

تفاوت بین پودر قند و شکر کاستر این است که پودر قند حاوی نشاسته ذرت است ، در حالی که کاستر فاقد آن است. در عین حال ، پودر قند در مقایسه با شکر ریزتر است . حالا که تفاوت می دانید ، در زمان پخت می توانید هر کدام که مناسب تر است را  استفاده کنید.

شکر کاستر برای شیرین کردن نوشیدنی های مخلوط استفاده می کنند ، زیرا کریستال های آن ته ظرف جمع نمی شوند و شربت غلیظی ایجاد نمی کند.

مثل شکر معمولی، کاستر را به دو شکل تصفیه شده و تصفیه نشده میتوان تهیه کرد. نسخه تصفیه نشده با پرس  عصاره نیشکر از ساقه های آن تولید می شود .که تا ۵۰ درصد کمتر پردازش می شود .و ملاس بیشتری نسبت به شکر تصفیه شده دارد. رنگ کرمی آن باعث می شود که در حین پخت تیره شود. شکر تصفیه نشده همچنین دارای مواد مغذی و مواد معدنی بیشتری است.

از آنجا که بافت کاستر سبک تر از شکر دانه ای است ، برای تهیه سوفله و موس و شیرین کردن خامه مناسب است. راحت تر ترکیب می شود و سریعتر در سفیده تخم مرغ و مخلوط خامه ای حل می شود. همچنین به کوکی ها و کیک ها حجم می بخشد و به دستور العمل هایی مانند نان اسکاتلندی حجم بیشتری می دهد.

شکر کاستر بهترین شکر است که می توانید از آن برای شیرینی ها استفاده کنید و بسیار خوشمزه است. این شکر ایده آل برای ترکیب در نوشیدنی های سرد است زیرا به سرعت حل می شود و هیچ لایه در شربت ایجاد نمی کند.از آنجایی که شکر کاستر ریزتر آسیاب شده ، مزه آن مثل شکر معمولی است.

فواید مصرف شکر کاستر

این شکر وقتی به نوشیدنی ها اضافه می شود به سرعت حل می شود. این امر به ویژه هنگام مخلوط کردن با نوشیدنی های سرد مانند چای سرد ،که در آنها مخلوط کردن گرانول های سنگین تر دشوارتر است ، مفید است.

از آنجایی که  این شکر بسیار سبک است ، برای تهیه دسرهای کرکی ، موس و سوفله و همچنین سوربات ، کاسترد ، کیک ، کلوچه  ایده آل است.

اگر در دستور تهیه نوشیدنی مخلوط نیاز به افزودن شکر دارد بهتر است از کاستر استفاده کنید زیرا با ترک یک لایه شربت ، نوشیدنی را خراب نمی کند.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

مقالات مشابه

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
پنیر سوخاری
نوشتهٔ بعدی
تاثیر خواب بر افزایش و کاهش وزن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست