طرز تهیه دسر زبرا

آشپزی

دسر زبرا یک دسر خانگی بسیار خوشمزه است که با استفاده از پودر ژلاتین و نشاسته تهیه می شود. این دسر شیری در دو رنگ سفید و کاکائویی تهیه می شود که به صورت یکی در میان داخل ظرف ریخته و به شکل زبرا یا گورخری و راه راه در می آید. این دسر به صورت تک نفره در ظروف مناسب تهیه و در جشن های تولد یا مهمانی ها سرو نمود. می توان این دسر را درون قالب نیز تهیه کرد.

مواد لازم دسر زبرا

شیر سرد ۶ لیوان
شکر ۱ لیوان
نشاسته ذرت یا گل ۴ قاشق غذا خوری
وانیل نصف قاشق چای خوری
پودر ژلاتین ۲ قاشق غذا خوری
پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری

طرز تهیه دسر زبرا

مرحله اول
برای تهیه دسر خوشمزه و مخصوص زبرا در ابتدای کار، پودر ژلاتین را درون نصف لیوان آب سرد ریخته و روی بخار کتری قرار می دهیم تا به طور کامل حل شود. در ادامه تمام مواد به جز پودر کاکائو را به دو قسمت تقسیم می کنیم.

مرحله دوم
در این مرحله دو قابلمه جدا گانه برداشته و هر قسمت مواد را داخل این قابلمه ها می ریزیم. در ادامه پودر کاکائو را فقط داخل یکی از قابلمه ها می ریزیم. وقتی که با هم ترکیب شد، روی حرارت قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا ته نگیرد .

مرحله سوم
هم زدن مواد باعث می شود که مایه دسر گلوله گلوله نشود و پخته شود. در بین پخت، ژلاتین حل شده را در دو قابلمه می ریزیم و پخت را ادامه می دهیم تا جایی که به غلظت فرنی برسد. در هر قالبی می توان این دسر را تهیه کرد.

مرحله چهارم
می توان از قالب های تک نفره یا چند نفره استفاده کرد. قالب ها را چرب کرده و یک قاشق از مایه سفید و یک قاشق مایه کاکائویی می ریزیم. دوباره مایه سفید را وسط می ریزیم و این کار را ادامه می دهیم تا مواد کامل تمام شود.

مرحله پنجم
سپس درون یخچال قرار می دهیم تا استراحت کند و خودش را بگیرد. وقتی که دسر خودش را گرفت می توان از دور قالب آن را آزاد کرد و در ظرف مناسب برگرداند. دسر را درون پودر نارگیل می غلتانیم و آن را تزیین می کنیم و سپس سرو می کنیم.

مقالات مشابه

نوشتهٔ پیشین
علائم و نشانه های کمبود ویتامین کا (K)
نوشتهٔ بعدی
رفع بوی بد غذای سوخته

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست