طرز تهیه پلمبیر آناناس

آشپزی
بدون دیدگاه

پلمبیر آناناس

پلمبیر آناناس یک دسر معروف و خوشمزه است که به راحتی قابل تهیه است. این دسر بر پایه شیر و خامه است که با کمک پودر ژلاتین و پودر ژله آماده، سفت می شود. این دسر از مغزیجات مختلف تهیه می شود بنابراین دسر بسیار خوشمزه و در عین حال شیک و مجلسی است و برای سلامتی بسیار مقوی است. همچنین استفاده از کمپوت آناناس در این دسر، طعم خوبی به آن می دهد و خرده های آناناس در دسر نمایان است.

مواد لازم پلمبیر آناناس

پودر ژلاتین یک و نیم قاشق غذا خوری
پودر ژله آناناس ۱ بسته
خامه فرم گرفته ۱ لیوان
بستنی وانیلی شل شده ۱ استکان
کمپوت آناناس ۱ استکان
گردوی خرد شده ۲ قاشق غذا خوری
پسته خرد شده ۲ قاشق غذاخوری
شکر ۴ قاشق غذا خوری
انواع مغز خرد شده به دلخواه

طرز تهیه پلمبیر آناناس

مرحله اول
برای تهیه پلمبیر آناناس به روش مجلسی در ابتدای کار، پودر ژلاتین را درون یک کاسه می ریزیم. سپس پودر ژله آناناس را به آن اضافه کرده و در آب کمپوت آناناس حل می کنیم. سپس روی بخار کتری قرار می دهیم تا کاملا حل شود.

مرحله دوم
سپس کنار می گذاریم تا خنک شود. بستنی وانیلی را بیرون از یخچال می گذاریم تا به خوبی نرم و آب شود. در ظرف دیگری، خامه قنادی را با همزن برقی می زنیم تا فرم بگیرد. سپس بستنی شل شده و شیر را به آن اضافه کرده و دوباره با همزن می زنیم.

مرحله سوم
کمپوت اناناس را خرد کرده و به همراه گردوی خرد شده و خلال پسته یا پسته خرد شده به خامه اضافه می کنیم. مخلوط را با همزن دستی می زنیم تا مغزیجات کامل مخلوط شود. سپس ژلاتین شفاف شده سرد را به دسر اضافه می کنیم و به خوبی مخلوط می کنیم.

بیشتر بخوانید:  طرز تهیه اسلایس چیز کیک

مرحله چهارم
سپس کف قالب را چرب کرده و مواد دسر را داخل آن می ریزیم. سپس حدود ۲ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا ببندد. ژله آلوورا را مانند دستور آن تهیه می کنیم. درون یک کاسه یک بسته پودر ژله آلوورا یا آناناس را با یک لیوان آب جوش حل می کنیم.

مرحله پنجم
سپس نصف لیوان آب سرد به آن اضافه می کنیم. سپس روی حرارت بخار کتری قرار می دهیم تا حل شود. بعد از آن کنار می گذاریم تا ژله کامل هم دمای محیط شود. سپس ژله اضافه را به همراه خرده های آناناس، روی قالب دسر می ریزیم تا قسمت خالی قالب را پر کند.

مرحله ششم
اگر دسر تمام قالب را پر کرده بود، نیاز به ژله دوباره نیست. اگر آب کمپوت کم بود می توان تا نصف لیوان آب نیز برای حل ژله یا ژلاتین استفاده کرد. ژله را مجدد حدود ۶ ساعت در یخچال قرار می دهیم تا کامل ببندد. سپس کناره های ژله و قالب را آزاد می کنیم.

مرحله هفتم
در این مرحله دسر را از قالب خارج کرده و در ظرف مناسب سرو قرار می دهیم. اگر دسر از قالب خارج نشد کافی است چند دقیقه خارج از یخچال بماند تا به راحتی جدا شود. می توان دسر را با چاقو به قسمت های کوچک برش زد

مقالات مشابه

نوشتهٔ پیشین
زمان زیاد شدن رب غذا باید چه کار کنیم تا طعم غذا خراب نشود
نوشتهٔ بعدی
روش نگهداری سوسیس در خانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست