لوز پسته

آشپزی

مواد لازم برای لوز پسته

  • پسته 150 گرم
  • شکر 150 گرم
  • آب 150 گرم
  • گلاب به میزان لازم
  • پودر هل به میزان لازم

طرز تهیه لوز پسته

مرحله اول: آماده سازی پیش نیازها
برای درست کردن یک لوز پسته خانگی مقوی و خوشمزه، خیلی مهم است که از پسته های مرغوب استفاده کنید و برای اطمینان از تازگی و سلامت پسته بهتر است خودتان آن ها را آسیاب کنید. پس در این مرحله پسته ها را پس از پوست کندن به کمک یک آسیاب خوب ریز و پودر کنید. هر چه در این مرحله پسته ها را بهتر آسیاب کنید، به طوری که هیچ دانه درشتی در آن نباشد، لوز پسته حرفه ای تر و با کیفیت تری خواهید داشت. در صورت لزوم پس از آسیاب کردن پسته ها آن ها را از الک نیز رد کنید.

هل ها را نیز به خوبی پودر کنید.

مرحله دوم: درست کردن شهد لوز پسته
در این مرحله در یک ظرف مناسب شکر، آب، گلاب و پودر هل را کمی با هم مخلوط کنید. سپس ظرف را روی شعله گاز بگذارید و مدام هم بزنید تا شکر به خوبی در آب حل شود و یک شهد غلیظ حاصل شود و عطر دل انگیز گلاب و هل در فضای خانه تان بپیچد.

مرحله سوم: ترکیب کردن پودر پسته و با شهد
حالا اجازه دهید شهدی که در مرحله قبل درست کردید کمی خنک شود. سپس در یک کاسه متوسط پسته آسیاب شده را بریزد. بعد کم کم شهد را به آن اضافه کنید و مخلوط کنید تا زمانی که حالت خمیری پیدا کند و به چسبندگی مطلوب برسد.

بیشتر بخوانید:  طرز تهیه ترشه خشک بابلی

مرحله چهارم: ریختن لوز پسته در قالب
کف یک ظرف مستطیل شکل را با سلفون یا کاغذ روغنی بپوشانید سپس مخلوط پسته ای که در مرحله قبل درست کردید را به ضخامت دلخواه در کف ظرف پهن کنید و با ته یک قاشق یا با کف دستان خود و یا به کمک یک وردنه، به خوبی فشار دهید تا پسته ها به خوبی صاف و منسجم شوند. در صورت تمایل قبل از اینکه مخلوط پسته را در ظرف بریزید، کمی پسته برای تزیین روی سلفون یا کاغذ روغنی بریزید. لوز پسته را تا زمانی که خوب سفت شود در یخچال بگذارید.

مرحله پنجم: برش زدن لوز پسته
برای برش زدن لوز پسته، پس از خارج کردن ظرف از یخچال، به کمک یک چاقوی خیس، به شکل لوزی برش بزنید. برای اینکه برش های لوزی شکل داشته باشید کافی است برش های اریب از سمت راست به سمت چپ و برعکس در کل لوز بزنید. همچنین میتوانید خمیر شیرینی را داخل قالب شکلات سیلیکونی بریزید. سپس لوزهای پسته را در یک ظرف در دار بگذارید تا هوا نخورند و خشک نشوند و ماندگاری بالاتری داشته باشند.

مقالات مشابه

نوشتهٔ پیشین
دسر عربی با پتی بور
نوشتهٔ بعدی
راهکارهایی برای کاهش مصرف انرژی در محل کار و خانه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست