روش های تازه نگهداشتن کاهو

روش های تازه نگهداشتن کاهو

روش های تازه نگهداشتن کاهو

کاهو یکی از سبزیجات پرطرفدار و یک ماده مغذی سرشار از فیبر است. اما می‌تواند به سادگی طراوت و تازگی خود را از دست داده و بی‌مزه و خراب شود. در این مطلب به نکاتی برای شستشو و تازه نگهداشتن کاهو خواهیم پرداخت.

حتما شما هم زرد، پژمرده شدن یا آب آوردن برگ‌های کاهو بعد از شسته شدن را تجربه کرده‌اید. کاهوی زرد و پژمرده، گزینه مناسبی برای تهیه انواع سالاد و دورچین غذاها نیست. علاوه بر ظاهر کاهو، رطوبت یخچال و یا دمای نامناسب، سبب فاسد شدن کاهو در مدت کوتاه‌تری می‌شود. پس اگر سلامتی و ظاهر میز شام برای‌تان اهمیت دارد، کمی زمان بگذارید و با مطالعه این مطلب، کاهو را برای مدت بیشتری تازه نگهداری کنید.

ترفندهای تازه نگهداشتن کاهو

کاهوی تازه را درست قبل از سرو آماده کنید. کاهوی تازه می‌تواند با رنگ و طراوت خاصی که دارد طعم لذت بخش خوبی داشته باشد.

در هر فنجان، برگ کاهو تنها هفت کالری وجود دارد که می‌توانید آن را بدون نگرانی از وجود کالری، چربی و یا کلسترول مصرف کنید.

روش شستشوی کاهو
یک نکته‌ی ضعیفی که ممکن است شما نتوانید پیش بینی کنید! این است که ممکن است برگ‌های کاهو را پوششی از ماسه! و سنگ ریزه در بر گرفته باشد که شما باید قبل از برش زدن در هنگام شستشو به این مسئله! توجه کنید تا بتوانید یک سالاد لذیذ تهیه نمایید.

√ برگ‌های کاهو را از یکدیگر جدا کنید. هر! دو تا برگ به راحتی از قسمت سر جدا می‌شود. هر برگی! را که جدا کرده‌اید در داخل صافی بگذارید.

√ در ابتدا یک بار کاهو را برای رفع گل و لای! و کاهش آلودگی از باکتری‌ها بشویید.

√ سپس ۱ فنجان سرکه سفید را با ۲ فنجان آب! سرد در یک کاسه بزرگ ترکیب کنید. اجازه دهید کاهو به مدت ۱۰ دقیقه در محلول سرکه! خیس بخورد و سپس به آرامی آن‌ها را به صافی منتقل کنید.

خشک کردن کاهوی شسته شده

کاهوی شسته شده و خشک شده را در کیسه های پلاستیکی محفوظ از هوا، بسته‌بندی کرده و در یخچال به مدت یک هفته نگهداری کنید.

√ برگ‌های کاهو را با آب سرد بشویید. آن‌ها را مرتباً تکان دهید! و آب را با فشار بر روی آن‌ها اسپری کنید. برگ‌ها را درون صافی! خوب تکان دهید تا آب اضافی آن‌ها خارج شود.

√ دو لایه حوله‌ی کاغذی روی میز آشپزخانه پهن کنید!. اکنون برگ‌های کاهو را به حوله کاغذی منتقل کنید. آن‌ها! را به صورت لایه های جداگانه قرار دهید.

√ روی برگ‌ها را نیز با حوله‌ی کاغذی دیگری بپوشانید! تا به آرامی آب آن گرفته و تا جایی که ممکن است خشک شود.

√ حالا برگ‌های شسته شده و خشک شده‌ی! کاهو را با قیچی آشپزخانه ببرید. قسمت‌های قهوه‌ای! شده را ببرید و دور بریزید. برگ‌های باقیمانده را برش‌های کوچک زده و درون! ظرف مورد نظر بریزید و سالادتان را درست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

موارد مشابه

فهرست