آلوده ترین ابزار و وسایل آشپزخانه را بشناسید

خیلی ها فکر می کنند که فقط سینک ظرف شویی یا سیم و اسکاچ جزو آلوده ترین لوازم آشپزخانه هستند و باید آنها را با مواد شوینده شست، درحالی که متخصصان صنایع غذایی می گویند برخی دیگر از وسایل آشپزخانه هم می توانند آلودگی های محیطی و غذایی را در خود نگه دارند. تمیزی منزل و وسایل برای بانوان از اهمیت زیادی برخوردار است اما گاهی اوقات وسایلی هستند که نمی دانیم آلودگی زیادی دارند ؛ در این مقاله از برکه فود به آنها خواهیم پرداخت.

چند مورد از کثیف ترین وسایل آشپزخانه که ممکن است شما را شگفت زده کند:

1. اسفنج:

اسفنج شست وشو به عنوان یکی ازکثیف ترین وسایل در آشپزخانه انتخاب می شود. این اسفنج گرم و مرطوب و پر از باکتری باید یکی دو بار در هفته در لیست خرید باشد. آیا می دانستید مطالعه جدید گزارش شده توسط نیویورک تایم می گوید هیچ راهی برای جلوگیری از آن وجود ندارد؟ حتی ماکروویو هم تمام میکروب ها را نمی کشد. در حقیقت، ماکروویو کردن اسفنج آن را بدتر می کند.

2. نمکدان:
اغلب چند وقت یکبار نمکدانها را می شویید ؟ آن ها در آشپزخانه بیشتر استفاده می شوند و ما هرگز به میکروب هایی که در آن ها زندگی می کنند فکر نمی کنیم. قبل از اینکه دوباره آن ها را پر کنید آن ها را در ماشین ظرفشویی خود قرار دهید فقط آن ها را با دست نشویید آب داغ باید به دمای 140 درجه سانتیگراد برسد تا کاملا استریل شوند ماشین ظرفشویی به راحتی می تواند با آن برخورد کند می توانید بیرون آن ها را با پاک کننده های ضد باکتری تمیز کنید.

3. دستگیره های آشپزخانه از آلوده ترین وسایل آشپزخانه:
در حالی که نمکدان ها را با پاک کننده های ضد عفونی پاک می کنید، دستگیره ماشین ظرفشویی، یخچال، کابینت ها و در آشپزخانه را تمیز کنید این ها مناطق دیگری در آشپزخانه هستند که به مقدار زیادی دست زده می شوند و باید با یک ضد عفونی کننده سریعا آن را تمیز کنید.

4. ظروف آشپزخانه از آلوده ترین وسایل آشپزخانه:

همانطور که قبلا گفتیم، ماشین ظرفشویی به راحتی می تواند دمای استریل را با بیش از 140 درجه کنترل کند. بنابراین به جای شست و شو انبر، قاشق های چوبی و سایر لوازم آشپزی با دست از ماشین ظرفشویی استفاده کنید.

توصیه ما:آن ها را ماهی یک بار در ماشین ظرفشویی بگذارید و برای شستشو از تنظیمات استریل کردن استفاده کنید.

5. سینک از وسایل آلوده آشپزخانه :

گفته شده کاسه توالت تمیز تر از سینک آشپزخانه است غذاهای کثیف که در سینک هستند زمینه پرورش کاملی برای باکتری ها هستند.”ایلین ، مدیر کنترل عفونت در بیمارستان لانگ آیلند بروکلین، نیویورک پیشنهاد می کند که سینک را با محلول سفید کننده و آب روزی یک بار شستشو دهید.

توصیه ما:ظرف های کثیف را یک شب در سینک رها نکنید آنها را با پاک کننده های ضد عفونی کننده تمیز کنید.

6. دستمال ظروف از وسایل آلوده آشپزخانه :

همه دستمال ها در خانه کثیف هستند. زمانی که میز یا اپن آشپزخانه را پاک می کنید احتمالا میکروب ها را پخش می کنید. متخصصان توصیه می کنند که آن ها را در سفید کننده رقیق و آب بعد از هر مصرف بشویید.

توصیه ما:برای هر روز هفته یک دستمال داشته باشید هفته ای یک بار آنها را در آب داغ و مقدار کمی سفید کننده بشویید.

7. تخته گوشت:
اگر اسفنج یکی از وسایل کثیف آشپزخانه باشد بی شک تخته برش یکی دیگر از آنهاست اختراع خوبی است اما باکتری زیادی را انتقال می دهد.با ضدعفونی نکردن تخته برش بعد از بریدن مرغ، خطر آلوده کردن هر نوع غذایی که روی آن می گذارید وجود دارد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست