تکنیک رفع بوی عطر از لباس

سبک زندگی

تکنیک رفع بوی عطر از لباس

چگونه بوی عطر را از روی لباس از بین ببریم ؟
بسیاری افراد نسبت به عطرها و رایحه ها به شدت حساس هستند و دوست ندارند آن را حس کنند. عطرها مواد نگهدارنده و افزودنی های دیگری مثل الکل، سیلیکون و مواد شیمیایی نفتی دارند که این بو را قوی تر می سازد. شما می توانید به راحتی بوی عطر یا هر بوی اضافی ناشی از مواد شوینده را با اقلامی که در آشپزخانه تان دارید، از بین ببرید. در این مقاله از برکه فود روش هایی را به شما پیشنهاد می کنیم که در از بین بردن بوها بسیار موثر است.

روش هایی برای از بین بردن بوی عطر از لباس ها

لباس ها را فضای باز قرار دهید:
لباس های معطر و حتی لباس های تازه خریداری شده را در هوای آزاد نگه دارید. اگر نمی توانید لباس را بیرون آویزان کنید، آن را مقابل پنکه قرار دهید اگر داخل منزل گیاه دارید، گل و گیاه به جذب بوها کمک خواهد کرد. طول زمانی که لباس نیاز به هوای آزاد دارد، بستگی به میزان بو و حساسیت فرد دارد و ممکن است به اندازه چند ساعت تا چند هفته زمان نیاز داشته باشد.

لباس ها را قبل از شستن خیس کنید:
لباس را داخل یک سینک یا ماشین ظرف شویی پر از آب گرم و یک فنجان جوش شیرین قبل از شستن خیس کنید. دقت داشته باشید که ظرف خیساندن به اندازه کافی بزرگ باشد که به طور کامل پوشش بدبو را زیر آب غوطه ور کند. یک شب معمولا کافی است، اگرچه برخی چند روز متوالی را پیشنهاد می کنند. احتمالا خیساندن طولانی، موثرتر است تا اینکه چرخه خشک کردن و شستن را چندین بار تکرار کنید.

شستن لباس ها:
بعد از خیساندن، لباس ها را طبق دستورالعمل برچسب، یا در یک ماشین لباس شویی یا با استفاده از دست و پاک کننده بدون بو بشویید. یک فنجان سرکه سفید را به چرخه آبکشی اضافه کنید و این چرخه را متوقف کنید. بگذارید لباس های یک ساعت قبل از تکمیل چرخه شستشو خیس شوند. سرکه به رفع بوی عطر لباس کمک خواهد کرد. برای اطمینان از اینکه تمام مواد شوینده از لباس هایتان پاک شود، یک چرخه آب آبکشی دیگر اضافه کنید.

خشک کردن و قراردادن مجدد آن در فضای باز :
برای گرفتن نتیجه بهتر، لباس های شسته شده را در هوای تازه و آفتاب خشک کنید. نور خورشید به از بین بردن بوها کمک خواهد کرد، اما نور می تواند باعث رنگ پریدگی لباس شود؛ بنابراین لباس های رنگ تیره را در سایه آویزان کنید. خشک کردن در فضای باز فرصت نهایی برای از بین بردن بوی لباس ها است. در صورت استفاده از خشک کن لباسشویی، از دمای پایین مانند گزینه پرس دائمی استفاده کنید. زیرا دماهای بالا باعث می شود تا باقیمانده مولکول های بو، بیشتر به پارچه بچسبند.

شست و شو با آب لیمو و آب :
یکی از بهترین روش های رفع بوی عطر از لباس که در این بخش از نمناک به آن پرداخته ایم استفاده از آبلیمو است. ترکیب آب لیمو با آب یک راه حل طبیعی دیگر برای از بین بردن بوی لباس است به دلیل داشتن خاصیت اسیدیته آب لیمو، بوی لباس ها خیلی آسان رفع می شود و لباسها بوی تازگی می دهند.

مقالات مشابه

نوشتهٔ پیشین
چند خاصیت دمنوش رازیانه برای سلامت و لاغری
نوشتهٔ بعدی
کاربردهای جالب پودر بچه که از آن بی خبرید!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست