طرز تهیه اسلایس چیز کیک

آشپزی

طرز تهیه اسلایس چیز کیک

مواد لازم اسلایس چیز کیک

آرد ۱ پیمانه معادل ۱۳۰ گرم
پودر کاکائو ۲ قاشق غذا خوری
تخم مرغ متوسط ۳ عدد
روغن مایع نصف پیمانه
شیر یک چهارم پیمانه
بکینگ پودر یک قاشق چای خوری
وانیل نصف قاشق چای خوری
مواد پنیری
پنیر ماسکارپونه یا پنیر خامه ای بی نمک ۲۰۰ گرم
خامه صبحانه پاکت صورتی ۴۰۰ گرم
وانیل نصف قاشق چای خوری
پودر ژلاتین یک و نیم فاشف غذا خوری
آب هم دمای محیط یک سوم پیمانه
شکر دو سوم پیمانه
موز ۴ تا ۵ عدد

طرز تهیه اسلایس چیز کیک

مرحله اول
برای تهیه اسلایس خوشمزه چیز کیک در ابتدای کار، پایه چیز کیک را تهیه می کنیم. روغن و شیر را درون یک کاسه می ریزیم و با هم مخلوط می کنیم. یک کاسه دیگر برداشته و آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم.

مرحله دوم
تخم مرغ و شکر و وانیل را درون یک کاسع دیگر با هم مخلوط کرده و با همزن حدود ۷ تا ۱۰ دقیقه می زنیم تا کرم رنگ و کشدار شود. مخلوط آرد را در ۲ تا ۳ مرحله الک کرده و با لیسک به صورت دورانی هم می زنیم تا مخلوط یکدست شود.

مرحله سوم
حالا مخلوط شیر و روغن را به آن اضافه کرده و مجدد با لیسک به صورت دورانی هم می زنیم. وقتی که خوب مخلوط شد، کف قالب مستطیلی به اندازه ۲۰ در ۳۰ را کاغذ روغنی پهن می کنیم و با روغن جدا کننده آن را چرب می کنیم و مواد را درون آن می ریزیم.

مرحله چهارم
ضخامت مواد به ۱ سانتی متر برسد کافی است. باقی مانده مواد کیک را در قالب دیگر می ریزیم و برای تزیین استفاده می کنیم. سپس در فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قرار می دهیم تا پخته شود.

مرحله پنجم
بعد از پخت، از فر خارج کرده و کنار می گذاریم تا کامل خنک شود. پودر ژلاتین را در یک کاسه کوچک آب می پاشیم و سپس روی حرارت بخار کتری قرار می دهیم تا به روش بن ماری حل شود. درون یک کاسه، پنیر ماسکاروپونه و شکر را با هم اضافه می کنیم.

مرحله ششم
سپس با چنگال مخلوط می کنیم. پودر کاکائو و وانیل را به آن اضافه کرده و با همزن می زنیم تا یکدست شود. سپس خامه را به آن اضافه کرده و هم می زنیم. در نهایت ژلاتین حل شده که از داغی افتاده است را به مواد اضافه کرده و با همزن می زنیم تا کامل مخلوط شود.

مرحله هفتم
در این مرحله موز را به صورت قطعات درشت خرد کرده و در سه ردیف به صورت مرتب روی کیک می چینیم. سپس از مواد پنیری روی آن می ریزیم و سطح آن را صاف می کنیم. کیک اضافه را با دست پودر کرده و روی سطح پنیری می پاشیم.

مرحله هشتم
سپس چیز کیک را به مدت ۶ تا ۷ ساعت درون یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. سپس از یخچال خارج کرده و به قطعات مربعی به دلخواه برش می زنیم. سپس روی کیک را با خامه فرم گرفته و شکلات ذوب شده سفید تزیین می کنیم.

مقالات مشابه

, , ,
نوشتهٔ پیشین
طرز تهیه کیش بیف و پیاز
نوشتهٔ بعدی
اشتباه رایج و خطرناک خانمها در یخ زدایی گوشت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست