مرتب کردن انباری با ترفندهای ساده

سبک زندگی

انبارها معمولا محلی برای نگهداری هر وسیله‌ای، از تجهیزات ورزشی گرفته تا وسایل تزئینی مربوط به مناسبت‌ها، لباس‌های فصلی و لوازم بی کاربردی هستند که ارزش نوستالژیک برای ما دارند. در ادامه این مطلب از برکه فود چند ترفند برای مرتب کردن انباری را بخوانید.

طراحی فضاهای نگهداری در انبار از انبارها معمولا به خوبی استفاده نمی‌شود. انبار محلی برای نگهداری از وسایل مختلف است، چراكه نوسان دمایی آن نسبت به دیگر فضاهای خانه كم‌تر است و در نزدیکی پارکینگ یا در خروجی خانه قرار دارد.

مردم اغلب تصور می کنند داشتن یک انباری مرتب و منظم چندان اهمیتی ندارد. اما امان از روزی که بخواهند وسیله ای را بین هزار و یک خرت و پرت دیگر پیدا کنند. در صورت شلخته بودن انباری، این کار تفاوتی با پیدا کردن یک سوزن در انبار کاه ندارد.

تفکیک و جداسازی وسایل قبل از شروع کار

بدون شک تمام وسایل و خرت و پرت هایی که در انباری تل انبار شده اند به کارتان نمی آیند. ممکن است سالیان سال وسیله ای را در گوشه ای از انباری تنها به این امید نگهداری کنید که شاید روزی به کارتان بیاید. اما بهتر است با خودتان رو راست باشید. خیلی از این وسایل فقط جا را تنگ می کنند.

بهتر است فکری به حالشان کنید. اگر می توانید آنها را بفروشیدزودتر دست به کار شوید, بخشش را فراموش نکنید. گاهی برخی وسایل بسیار کاربردی و ارزشمند هستند اما از فروش آنها مبلغ زیادی عایدتان نمی شود. بهتر است این لوازم را به کسی که فکر می کنید به آن نیاز دارد ببخشید. حالا می ماند یک عده خرت و پرت به درد نخور که نه به کار کسی می آید و نه می شود آنها را فروخت. در اولین فرصت ممکن این وسایل را دور بریزید. یک لیست برای خودتان تهیه کنید و تمامی وسایل انباری را دسته بندی کنید.

نظافت انباری را از کجا شروع کنیم؟

انباری جایی است که هر نوع وسیله و خرت و پرتی را می توان در آن پیدا کرد. پس عجیب نیست که این مکان جای چندان تمیزی نباشد. با این حال بد نیست دستی به سر و روی آن بکشید. همزمان با این کار می توانید وسایل و ابزار مختلف را نیز تمیز کنید.

خالی کردن انباری قبل از نظافت
قبل از نظافت انباریٰ همه چیز را از انباری خارج و آن را بررسی کنید. مراقب باشید که حیوانات موزی یا حشرات در این مکان لانه سازی نکرده باشند.اگر دیوارها، سقف یا کف انباری به علت رطوبت هوا یا نشت لوله کشی آب دچار فرسایش شده است حتما اقدامات لازم را انجام دهید.

نظافت انباری
انباری را نظافت کنید. می توانید با یک جاروی معمولی یا جاروی برقی، انباری را تمیز کنید. در هر صورت ماسک رافراموش نکنید. اول جارو کنید بعد طی بکشید. پس از آنکه آشغال های کف انباری را جارو کردید، می توانید برای نظافت بیشتر، کف آن را با یک ماده شوینده تمیز کنید. اگر قصد دارید کف انباری برق بزند، می توانید با یک تکه ابر و اسپری جلا دهنده نیز این کار را انجام دهید. سپس قبل از آنکه وسایل خود را به درون انباری برگردانید، صبر کنید تا کف انباری به طور کامل خشک شود.

بسته بندی وسایل انباری
در این فاصله زمانی که منتظر خشک شدن کف انباری هستید سری به وسایلتان بزنید. بهتر است همانطور که پیشنهاد کردیم، وسایل خود را دسته بندی کنید. وسایل را درون جعبه قرار دهید. روی هر جعبه یک برچسب بزنید و نام وسایلی را که درون آن قرار داده اید بنویسید.

جای وسایل را مشخص کنید

یک کاغذ جلوی خودتان بگذارید و فضای انباری را روی آن بکشید. مثلاً یک مستطیل. این کار به شما کمک می کند تا با دقت و آرامش فکری بیشتری جای هر یک از وسایل را تعیین کنید.سعی کنید طبق این طرح پیش بروید تا مطمئن شوید برای تمام وسایل فضای کافی وجود دارد. اگر طبق این روش عمل کنید دیگر مجبور نیستید برای جا دادن یک وسیله کل وسایل دیگر را باز هم جا بجا کنید.

پیشنهاد ما این است که برای نظم دهی بیشتر وسایل را دسته بندی کنید. برای مثال، دسته ابزار تعمیر ماشین، دسته وسایل باغبانی، دسته وسایل گردشگری در فضای باز و به همین ترتیب.

هر یک از وسایل را سر جایش بگذارید

اگر امکانات و ابزار خاصی برای طبقه بندی و مرتب کردن وسایل خود در انباری ندارید، بهتر است قبل از باز کردن جعبه ها به این ایده ها توجه کنید.

استفاده از فضای عمودی
دیوارها فضای بسیار مناسبی برای قرار دان وسایل در انباری هستند. بسته به نوع امکانات و میزان وسایل خود می توانید از این راه ها برای جای دادن وسایل استفاده کنید.

مقالات مشابه

نوشتهٔ پیشین
آموزش نحوه از بین بردن برق اتو از روی انواع پارچه
نوشتهٔ بعدی
طرز تهیه مرغ توسکانی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست